تماس با ما

026-32500668

درباره ی مرکز تصویر برداری پزشکی مرکزی کرج

موسسه تصویر برداری پزشکی مرکزی کرج در دهه مبارکه فجر سال 1379 هجری شمسی و به منظور ارایه خدمت در زمینه های مختلف تصویربرداری راه اندازی گردید.
در ابتدای کار، این موسسه از یکدستگاه MRI نیم تسلا (GE)، یکدستگاه سی تی اسکن (GE)، رادیوگرافی، پانورکس و دو دستگاه سونوگرافی (GE) برخوردار بود.
راه اندازی این موسسه تحول بزرگی را در زمینه تصویر برداری پزشکی در غرب استان تهران ایجاد نمود و از اعزام دهها بیمار برای اینگونه خدمات به تهران جلوگیری نمود. مردم عزیز شهرستان کرج و سایر شهرستانها و استانهای اطراف از این مرکز که در واقع اولین مرکز جامع تصویربرداری بود، استقبال فراوانی نمودند.
ظرف مدت کمتر از 3 سال و با تصویب هیات مدیره موسسه اقدام به راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای با برخورداری از یک دستگاه گاما کمرا با کلیه امکانات جانبی آن نموده و علاوه بر آن در سال چهارم راه اندازی اقدام به ارتقاء دستگاه های MRI به یکدستگاه 1.5 تسلا و همچنین ارتقاء سی تی اسکن به سیستم اسپیرال نموده و در سال 1385 برای اولین بار در استان البرز اقدام به دیژیتالیزه نمودن دستگاه رادیولوژی، ماموگرافی و پانورکس نمودیم و موسسه را مجهز به دستگاه سنجش تراکم استخوان جهت تشخیص پوکی استخوان نمودیم.
همچنین در سال 1382 اقدام به راه اندازی کلینیک غیر تهاجمی قلب و عروق نموده بطوریکه ظرف مدت 2 سال، بالغ بر 6 متخصص به کلیه سیستم های پیشرفته از جمله: اکوکاردیوگرافی (3دستگاه)، تست ورزش (دودستگاه)، هولتر مانیتورینگ و ... گردید و مورد استقبال بیماران عزیز قرار گرفت.
این مجموعه در سال 1395 دستگاه سی تی اسكن خود را به مولتی اسلایس(16) ارتقاء داد و همچنین یك دستگاه گاما كمرا Dual Head به بخش هستی اضافه نمود كه در حال حاضر این بخش با دو دستگاه در حال خدمت رسانی به بیماران می باشد. همچنین در سال 1396 اقدام به ارتقاء دستگاه MRI به یك دستگاه 1.5 تسلا سوپر كنداكتیو نموده است.
در حال حاضر موسسه تصویربرداری پزشکی مرکزی کرج، مرکز غیر تهاجمی قلب وعروق و مرکز پزشکی هسته ای در یک مجموعه واحد در عظیمیه کرج و غرب میدان مهران (بلوار دکتر شریعتی) با برخورداری از مجهزترین تجهيزات تشخیصی-درمانی در خدمت بیماران عزیز بوده و بالغ بر 9 متخصص رادیولوژی، 6 متخصص قلب و عروق، 2 متخصص پزشکی هسته ای و 4 پزشک عمومی برای بخش معاینات در این مجموعه مشغول به فعالیت بوده و روزانه پاسخگوی بالغ بر400 بیمار در زمینه های مختلف می باشد.
این موسسه دارای گواهینامه مدیریت کیفیت (ISO) بوده و علاوده بر پزشکان مورد اشاره، بالغ بر 80 نفر اعم از کارکنان فنی و اداری در آن مشغول به کار هستند.